fbpx

Pragyvenimo išlaidos Vokietijoje

Pragyvenimo išlaidos Vokietijoje

Pragyvenimo išlaidos Vokietijoje yra labai panašios į išlaidas kitose vakarų Europos šalyse, ypač lyginant maisto, transporto ar aprangos kainas. Pagrindiniai maisto produktai nebus brangesni nei Belgijoje ar Olandijoje. O pagrindinio vartojimo prekės bus sąlyginai nebrangios.

Tačiau didžiausia Vokietijoje dirbančių darbuotojų pajamų dalis tenka gyvenamosios vietos nuomai padengti. Vokietijoje gyvenamasis būstas ar jo nuoma nėra pigi. Žinoma, tai taip pat priklauso ir nuo to, kurioje Vokietijos dalyje norite gyventi. Gyvenant mažuose miesteliuose jums pavyks rasti pigesnę gyvenamąją vietą. Dirbant per įdarbinimo agentūrą, nuomos mokestis, kaip ir sveikatos draudimas, yra išskaičiuojamas iš darbuotojo atlygimo.

Peržiūrėkite visus darbo skelbimus Vokietijoje

Biudžeto planavimas

Prieš vykstant į Vokietiją yra pravartu pasiskaičiuoti būsimas išlaidas. Tai jums leis numatyti būsimas santaupas. Dar prieš išvykstant dirbti į Vokietiją jūs jau žinosite savo būsimą atlyginimą, todėl siūlome atkreipti dėmėsį į  tai, kur kiti darbuotojai, gyvenantys ir dirbantys Vokietijoje, išleidžia savo atlyginimą:

30 proc. apgyvendinimas
10.5 proc. maistas
10 proc. transportas
8 proc. laisvalaikis
3 proc. apranga
38.5 proc. likusios išlaidos ir/ar santaupos

Registruokitės darbui Vokietijoje

Išlaidos, priklausančios nuo skirtingų aplinkybių

Pragyvenimo Išlaidos Vokietijoje priklauso nuo to, kuriame šios šalies regione gyvenate. Pavyzdžiui, gyvenant Dresdene jūsų išlaidos bus mažesnės nei gyvenant Miunchene. Žinoma, tokiu atveju didesnės išlaidos už gyvenamąją vietą yra kompensuojamos didesniu atlyginimu. Tačiau darbuotojai, įdarbinti Vokietijos įdarbinimo agentūrų mažesniuose miestuose, turi didesnę galimybę sutaupyti daugiau pinigų. Nereikia pamiršti ir to, kad santaupų dydžiui įtakos turi ir jūsų vartojimo įpročiai bei poreikiai. Neretai pasitaiko darbuotojų, kurie nori dirbti didesniuose miestuose, nes ten atlyginimai didesni. Tačiau tokiu atveju visada siūlome įvertinti paslaugų, apgyvendinimo bei transporto kainas didmiesčiuose. Jei darbuotojas dirbs mažame miestelyje, jis greičiausiai uždirbs mažiau, tačiau ir jo išlaidos bus mažesnės, nes paslaugų kainos ten yra mažesnės. Tačiau tai yra kiekvieno darbuotojo individualus biudžeto planavimas, todėl bendros ir visiems tinkančios taisyklės nėra. Jei norite palyginti skirtingus pragyvenimo lygius skirtinguose Vokietijos miestose, siūlome aplankyti tinklalapį: Expatistan

Pragyvenimo išlaidos Vokietijoje Pragyvenimo išlaidos Vokietijoje

Registruokitės darbui Vokietijoje

Po registracijos mūsų darbuotojai susisieks su jumis per 1 d. d.