fbpx
375 peržiūrų

Qbis 2020 komandos renginys Olandijoje

375 peržiūrų
Qbis 2020 komandos renginys Olandijoje

Nuo pat „Qbis“ veiklos pradžios, įdarbinimo specialistai, dirbantys „Qbis“ lankėsi Olandijoje, kad gautų daugiau informacijos apie šią šalį, jos žmones, ir, kad galėtų suteikti daugiau informacijos būsimiems darbuotojams, ketinantiems gyventi ir dirbti Olandijoje.

Kaip žinia, išvykti dirbti į užsienį yra didelis žingsnis, o kaip galima suteikti reikiamą informaciją darbo ieškantiems asmenims, patiems nesuprantant situacijos. Nors „Qbis“ komanda auga ir tokio renginio organizavimas visiems kolegoms tampa vis svarbesnis iššūkis, džiaugiamės, kad tai padarėme, ir visi kolegos galėjo atvykti į Olandiją. Ne tik gauti daugiau informacijos, siekiant geriau informuoti darbo ieškančius asmenis, bet ir suprasti, kokie yra Qbis planai, geriau pažinti vieni kitus ir, žinoma, smagiai praleisti laiką!

„Qbis“ generalinį direktorių tikrai žavėjo ir jaudino tai, kad nors dauguma žmonių susitiko pirmą kartą, o pusė komandos pradėjo savo darbą tik paskutiniais mėnesiais, komandiškumas jautėsi jau nuo pat pradžių, visi buvo kaip viena didelė šeima. „Qbis“ komanda yra tokia, kurios požiūris į įdarbinimą ir gyvenimą yra vienodas. Komanda, kuri žvelgia į priekį labiau nei į savo pačių gyvenimus. Taip, tai bus įdomi kelionė.

Olandijos įdarbinimo agentūrų, su kuriomis dirba Qbis lankymas

„Qbis“ bendradarbiauja su įvairiomis laikinojo įdarbinimo agentūromis Olandijoje, šios agentūros įsikūrusios skirtingose Olandijos vietose. Nors Olandijai yra maža šalis, vis dėlto neįmanoma per vieną dieną aplankyti visų skirtingų agentūrų ir visų kolegų, bei pamatyti visų klientų. Qbis organizuoja šį renginį tam, kad padalintų visą 25 žmonių komandą į 5 grupes. Kiekvienoje jų yra 5 asmenys ir vienas jų yra įdarbinimo konsultantas iš kiekvienos šalies:

 1. Įdarbinimo konsultantas iš Lietuvos
 2. Įdarbinimo konsultantas iš Latvijos iš Rygos arba Daugpilio biuro
 3. Įdarbinimo konsultantas iš Slovakijos / Vengrijos šiuo metu tai viena komanda
 4. Įdarbinimo konsultantas iš Rumunijos
 5. Įdarbinimo konsultantas iš Portugalijos iš Porto arba Lisabonos.

Dėl skirtingų skrydžių tvarkaraščių kai kurioms komandoms šio vizito metu pavyko aplankyti daugiau klientų, o dauguma komandų su klientu galėjo praleisti bent pusę darbo dienos.

Apsilankymas įdarbinimo agentūroje Olandijoje atvėrė akis, ypač tiems kolegoms, kurie Olandijoje buvo pirmą kartą. Kolegos, kurie jau yra buvę Olandijoje ir kurie prieš tai lankėsi įdarbinimo agentūrose, stengėsi, kad visi turėtų kuo daugiau įspūdžių bei pasisemtų idėjų, kuriomis vėliau galėtų pasidalyti su žmonėmis, ieškančiais darbo Olandijoje.

Puiku matyti, tokius teigiamus šio vizito jausmus. Kadangi su dauguma agentūrų užmegzti ilgalaikiai santykiai, kontaktiniams asmenims malonu susitikti su žmonėmis, su kuriais bendrauja tik virtualiai, ir pagaliau pamatyti jų veidus.

Įdarbinimo agentūros rūpinasi žmonėmis, atvykstančiais į Olandiją, todėl informuoja „Qbis“, ko darbuotojai, atvykstantys dirbti į Olandiją, gali tikėtis iš įdarbinimo agentūrų:

 • Kaip žmonės sutinkami agentūroje;
 • Kada ir kaip pasirašoma įdarbinimo sutartis;
 • Supažindinimas su būsima darboviete;
 • Kas yra jų kontaktinis asmuo kilus klausimams ar nenumatytoms situacijoms;
 • Kaip keliauti į darbą ir atgal (dviračiu ar automobiliu);
 • Kur jie gyvens Olandijoje.

Be to, šio vizito metu kolegos iš įvairių šalių dalijosi savo mintimis ir patirtimi su agentūromis. Tai leido geriau suprasti, koks žmogus tinkamas agentūrai. Tinkamų žmonių patekimas į tinkamą agentūrą ir įmonę vis dar didelis galvosūkis, tačiau kuo daugiau suprantame vieni apie kitus, tuo geriau „Qbis“ gali padėti žmonėms rasti kompromisą su agentūromis. Norint sužinoti, pavyzdžiui, kokia tautybė geriausiai tinka vienai ar kitai agentūrai, reikia daug patirties, lygiai taip pat ir kur labiausiai tinka poros, norinčios gyventi ir dirbti kartu. Tai yra vienas didžiausių pranašumų tarp darbo ieškančių asmenų naudojantis „Qbis“. Didelė agentūrų, su kuriomis dirbame įvairovė, ieškantiems darbo padidina galimybes susirasti tinkamą vietą.

Kartu su įdarbinimo agentūros kontaktiniu asmeniu, kiekviena komanda apsilankė bent pas vieną klientą, kur ketina dirbti žmonės.

Susipažinimas su darbuotojų darbo aplinka Olandijoje

Mano nuomone, žmonės renkasi ne tik darbą užsienyje, bet kartu nori viso paketo, kuris pagerintų jų gyvenimą. Paketą paprastai sudaro:

 • Tarpininkavimo agentūra, tokia kaip Qbis, padedanti žmonėms susipažinti su viskuo, kas susiję su darbu Olandijoje;
 • Įdarbinimo agentūra Olandijoje, galinti pasiūlyti sąlygas, kurių ieško darbo ieškantys asmenys;
 • Apgyvendinimas, įskaitant tai, kur ir su kuo gyvensite;
 • Darbas, atitinkantis įgūdžius, kvalifikaciją ir poreikius.

Žmonės renkasi ne tik darbą, labai svarbios ir būsimo darbo Olandijoje darbo sąlygos, be to ir tai, ar darbas atitinka jų įgūdžius, kvalifikaciją ir poreikius.

Kiekviena komanda aplankė mažiausiai 1 įmonę, kad kiekviena šalis surinktų kuo daugiau informacijos apie tai, kas būtent lauks darbuotojų būsimoje darbo vietoje. Aplankiau logistikos centrą „Hollander“. Studijuodamas pats dirbau užsakymų surinkėju, todėl labai gerai suprantu, kaip Olandijoje organizuojami logistikos centrai, o studijų metu jau teko lankytis šiame specifiniame sandėlyje. Visgi, dauguma kolegų per mažai laiko praleido logistikos centruose, todėl buvo naudinga pamatyti kaip viskas vyksta, ypač Hollanderyje.

Ką sužinojome lankydamiesi Hollander:

 • Dirbama vėsioje aplinkoje, todėl jautresniems šalčiui, tai gali būti problematiška;
 • Turite būti pasirengę dirbti pamainomis, vieną savaitę rytinėje, kitą – popietinėje. Toks grafikas padeda daugiau užsidirbti, nes už viršvalandžius ir nakties valandas mokama papildomai;
 • Dauguma Hollander dirbančių žmonių gyvena po keturis, netoli Hollander;
 • Hollander valgykloje nemokami vaisiai, kava ir arbata, be to, dažnai dalinami ir nemokami pietūs, ypač kai produktai artėja prie galiojimo pabaigos;
 • Hollander gali dirbti bet kurios tautybės atstovai;
 • Hollander yra tikrai DIDŽIULIS.

Be daugybės informacijos, Hollander paliko mūsų komandai didžiulį įspūdį, ko negalėjo perteikti vaizdo įrašai ir pasakojimai. Mes aplankėme Hollanderį, tačiau kadangi iš viso buvo 5 komandos, bendra komanda gavo dar daugiau informacijos apie aplankytas įmones bei dalijosi įspūdžiais. Vėliau, visi kolegos pasidalino nuotraukomis ir sukauptomis žiniomis, kad darbo ieškantys asmenys gautų daugiau jiems rūpimos informacijos.

Po apsilankymo Olandijos įmonėse, visos komandos vyko aplankyti kelių apgyvendinimo vietų, kurias suteikia įdarbinimo agentūros.

Kur Olandijoje gyvena užsieniečiai darbuotojai

Mano nuomone, vienas svarbiausių aspektų ieškantis darbo Olandijoje yra apgyvendinimas. Geras darbas yra didžiulis privalumas, tačiau darbe praleidžiama tik 40 valandų per savaitę, o visas likęs laikas – namie. Todėl apgyvendinimas Olandijoje išties svarbus aspektas. Būsto kokybė, bei kartu gyvenantys asmenys turi didžiulės įtakos jūsų patogiam gyvenimui Olandijoje, bent jau pradžioje.

Apgyvendinimo tipas priklauso nuo agentūros ir pačio darbo. Plačiau apie tai galite perskaityti straipsnyje apie „apgyvendinimą Nyderlanduose“.

Tiesą sakant, iš atsiliepimų, kuriuos gavau iš mūsų kolegų, daugumą jų nustebino apgyvendinimas, kurį Olandų laikinosios įdarbinimo agentūros suteikia darbuotojams iš užsienio. Logiška, bet kartu ir šiek tiek liūdna, kad atsiliepimus, kolegos paprastai gauna iš jau išvykusių dirbti į Nyderlandus darbuotojų, o jie, ne visada parodo tikrą situaciją. Deja, dauguma gaunamų atsiliepimų yra šiek tiek neigiami, tiesa, žmonės kai kuriais atvejais kreipiasi į įdarbinimo agentus pagalbos, tačiau aplamai situacija yra šiek tiek geresnė. Daugelis žmonių gana patenkinti apgyvendinimu, todėl darbdaviai ir negauna atsiliepimų.

Mano nuomone, gyvenimo kokybė labiausiai priklauso nuo žmonių, su kuriais kartu gyvenama, ir, deja, to negalima visiškai kontroliuoti. Kuo daugiau kaitos namuose, tuo nepatogesni jie tampa. Nors agentūros išeikvoja daug pinigų ir energijos sukuriant tinkamas sąlygas, kurios atitiktų bent SNF kokybės standartus, kai kuriais atvejais kokybė gana greit prastėja dėl pačių gyventojų.

Galiu pasakyti, kad namai, kuriuose lankiausi, buvo jaukūs ir geros būklės. Aš pats galėčiau viename iš tokių namų patogiai gyvent, nors iš tiesų man teko pagyventi žymiai prastesnėmis sąlygomis. Džiugu buvo tai, kad name gyvenantys žmonės atpažino mūsų kolegas iš Portugalijos ir pasidalino savo mintimis apie darbo ir gyvenimo sąlygas Olandijoje. Pastebime, jog žmonės įsitvirtina Olandijoje ir palieka teigiamų atsiliepimų apie „Qbis, toks ir yra mūsų tikslas“; tai labai praskaidrino man dieną.

Qbis savo komandai pristato ateities planus

Taigi, visa komanda viešėdama Olandijoje, iš kurios daug žmonių yra nauji, žino, kad įmonėje vyksta daugybė pokyčių; nauja svetainė, naujas logotipas, nauji biurai, naujos šalys, kuriose dirbame, nauji klientai Olandijoje. Puiki proga pristatyti „Qbis“ komandai apie tai, kokie yra „Qbis“ planai. Tinkamas momentas trumpam pristatymui apie tai, kur esame šiandien ir ką norime padaryti ateityje.

Trumpa santrauka: per 2019m. „Qbis“ 2013 asmenų padėjo įsidarbinti Olandijoje ir ten pradėti naują gyvenimą. 2020 m. šis skaičius išaugs iki 3500 žmonių. Iš viso „Qbis“ šiandien dirba 25 žmonės iš 9 skirtingų šalių. Ką tik atidarėme vengrišką svetainę (www.qbisjobs.hu) ir ruošiame latviškos svetainės (www.qbis.lv/ru) rusišką versiją, nes daugelis latvių kalba rusiškai ir norime aptarnauti visus ieškančius darbo būtent ta kalba, kuri jiems geriausiai suprantama. Sunku apsispręsti tokiam didžiuliam žingsniui gyvenime, vykti dirbti į užsienį ir nesuprasti visko kas tau sakoma.

Bet kokie gi tolesni organizaciniai veiksmai padės Qbis įdarbinti 3500 žmonių? Norėdami pasiekti tokį skaičių, per 2019 m. stengėmės gerinti klientų keliones ir suteikti paslaugas, kurių prašo darbo ieškantys asmenys. „Qbis“ verslas susijęs su tuo, kad žmonės būtų patenkinti ieškant darbo ir pradedant gyvenimą užsienyje. NPS, kuris matuoja darbuotojų pasitenkinimą įmone, yra vienas iš svarbiausių „Qbis“ KPI, norint sužinoti, ar einame teisingu keliu. Kuo labiau patenkinti ieškantys darbo asmenys ir patys darbuotojai Olandijoje, tuo geresni bus „Qbis“ rezultatai. Aišku, Qbis visada ras ką būtų galima patobulinti, tačiau NPS yra puikus būdas sužinoti kokius patobulinimus reikia atlikti.

Vertybės

Kokios gi yra „Qbis“ vertybės? Tai klausimas, kuris per pastaruosius keletą mėnesių nedavė mums ramybės. Įmonės vertybės turėtų kilti iš vidaus ir būti ne tik žodžiai. Bendradarbiavimas su kolegomis Olandijoje, padėjo „Qbis“ kartu su visais kolegomis išsakyti savo mintis apie „Qbis“ vertybes.

Komandos buvo suskirstytos į grupes pagal šalį, kiekviena šalis turėjo įvardinti tris reikšmingiausias savo šalies vertybes ir pristatyti jas likusiai komandai. Džiugu tai, kad nepaisant kultūrinių skirtumų tarp skirtingų šalių ir nors dauguma kolegų niekada nebuvo vienas kito matę, visos komandos įvardijo labai panašiai. Daugelį nurodytų vertybių, apibendrino dvi pagrindinės „Qbis“ komandos vertybės:

 1. Sąžiningumas
 2. Palaikymas

Komandos nariai iš skirtingų šalių pažymi tas pačias vertybes, o tai reiškia, kad Qbis komandos nariai jaučia ir gyvena Qbis vertybėmis. Žvelgdamas į šias vertybes, turiu pasakyti, kad labai didžiuojuosi tuo, ką mes turime. Pereikime prie pirmosios mūsų sugalvotos vertybės

Qbis komandos vertybė 1: Sąžiningumas

„Qbis“ visada stengėsi būti atvirais ir sąžiningais su ieškančiais darbo asmenimis, bei klientais iš Olandijos. Mes stengiamės „neparduoti“ Olandijoje siūlomų darbo vietų, bet įvardijame realią situaciją, kurios žmonės gali tikėtis. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl „Qbis“ nuo 2007 m. niekada neapmokestino paslaugų ieškantiems darbo Olandijoje. Pinigų ėmimas iš žmonių reiškia, kad tiesiog reikia parduoti turimą darbo vietą. Ne! „Qbis“ yra už tai, kad žmonės rastų sau tinkamą vietą Olandijoje; tai įmanoma tik visiškai skaidriai ir sąžiningai. Remiantis šia filosofija, sukurtas visas Qbis verslo modelis. Taigi, išlikti sąžiningiems yra viena iš vertybių, kuriomis tvirtai tikime ir kurios bus mūsų kasdienėje veikloje, bendraujant ne tik su darbo ieškančiais asmenimis ir darbuotojais, bet ir su savo tiekėjais, klientais ir kolegomis. Mes esame sąžiningi!

Qbis komandos vertybė 2: Palaikymas

Antroji mūsų komandos įvardinta vertybė yra palaikymas. Palaikymas eina koja kojon su profesionalumu. Kiekvienoje įdarbinimo proceso dalyje Qbis stengiasi suteikti visą įmanomą informaciją, kad kandidatai būtų tinkamai informuoti. Tai kuria pasitikėjimą tarp ieškančio darbo ir įdarbinimo konsultanto, būtent tuo Qbis ir bando išsiskirti iš kitų įdarbinimo agentūrų. Tai, kad palaikome ryšį su žmonėmis, atvykstančiais į Olandiją, parodo pakankamai. Nors mūsų pagrindinė funkcija – suvesti ieškančius darbo asmenis su Olandijos įmonėmis yra baigta, stengiamės, jog žmonės būtų iki galo patenkinti mūsų paslaugomis ir gautų visa reikiamą paramą ir palaikymą. Vėlgi, kai jūs ketinate dirbti ir gyventi kitoje šalyje, labai svarbu gauti pagalbą jums suprantama kalba ir žinoti, jog jūsų išgyvenama situacija nėra svetima.

Qbis viktorina

Surengiau „Qbis“ viktoriną su 30 klausimų apie svetainę, įdarbinimą ir kolegas, tai iš dalies ugdo komandą, o kartu yra ir įdomus užsiėmimas. Visai „Qbis“ tai komandai suteikė daug papildomos informacijos apie įdarbinimo procesą, tai, ką mes darome ir iš kur esame kilę. Be to, padėjo geriau susipažinti. O viktoriną laimėjo mūsų jauniausia komanda „Qbis Slovakia / Hungary“!

Keletas klausimų pavyzdžių. Kasdien dirbame iš 9 miestų. Mūsų komandoje yra nemažai žmonių, kurie jau yra buvę jūsų kailyje ir žino kaip jūs gyvenate, kai išvykstate dirbti į užsienį (tame tarpe ir aš). Žmonės dažnai neįvertina, kad išvykti dirbti į užsienį yra didžiulis pokytis gyvenime. Tiesą sakant, visi, kurie dirba Qbis, yra daugiau ar mažiau tai praėję ir pagyvenę užsienyje, todėl turi gyvenimiškos patirties.

Olandų kultūra

Galbūt kai kurių kolegų tikslas dar buvo ir geriau susipažinti su olandų kultūra ir prisiliesti prie jos iš arčiau. Po ilgos dienos vis galvojant apie „Qbis“, įdarbinimą ir klientus, dar buvo laiko ir pasimėgauti tiesiog buvimu Olandijoje.

Iš viešbučio, kuriame apsistojome, išsinuomojome dviračius ir išvykome į Nijmegeno miesto centrą. Kadangi dauguma žmonių, vykstančių dirbti į Olandiją, važinėja į darbą ir atgal su dviračiais, ir mums buvo smagu tai patirti. Šis 10 minučių pasivažinėjimas buvo labai įdomus ir daug patogesnis nei galėjome tikėtis, kaip atvykėliai iš kitos šalies. Kadangi infrastruktūra yra labai gerai sutvarkyta, keliai nauji ir lygūs, tai tikrai yra pats patogiausias judėjimo būdas Olandijoje. Ne veltui kiti kolegos, kurie automobiliu nuvyko į miesto centrą, atvyko vėliau nei tie, kurie atvažiavo dviračiu. Kur pastatyti dviratį šalia kitų 100 ir kaip užrakinti dviratį (atrodo, kad olandai naudoja kitokius užraktus nei įprasta Europoje) buvo šioks toks iššūkis, tačiau mums visiems su tuo susitvarkyti sekėsi gerai.
Pastebėjau, kad olandai jaučiasi lyg gyventų prie Viduržemio jūros. Dauguma žmonių mėgaujasi miesto gyvenimu ir jaukiai sėdi lauke, net kai yra vos 5 laipsniai šilumos.

Kaip olandai linksminasi mėgaujasi miesto gyvenimu:

 • Lankosi kavinukėse;
 • Susirenka tiek, kad tampa sausakimša;
 • Vietos atsisėsti praktiškai nelieka;
 • Dėl daugybės žmonių prasibrauti iki tualeto beveik neįmanoma;
 • Dėl labai garsios muzikos labai sunku su kažkuo bendrauti;
 • Alus iš čiaupo bėga nesustodamas, todėl per minutę galima aptarnauti tiek žmonių, kiek tik spėja.

Bet turiu pasakyti, kad tai išties puiku. Įvairių šalių kolegos kartu dainavo šoko ir linksminosi.

Tada pamatai, kad nesvarbu, iš kur esame, tinkamas nusiteikimas ir mąstymas padės puikiai praleisti laiką visiems kartu, kad ir kur bebūtumėte!

Žinoma, mums išėjus į miestą ėmė lyti. Tiems, kurie atvyko automobiliu, vėl pasigauti taksi buvo labai sunku, nes buvo daugybė žmonių, tačiau tiems, kurie atvyko dviračiu, nebuvo jokių problemų. Nors iki viešbučio važiavome lyjant, mūsų visų veidus puošė šypsenos.

Ačiū, „Qbis“ komandai už puikiai praleistą laiką ir už tai, kad domitės viskuo, kas vyksta Olandijoje!

25.02.2020

Ar mano kandidatūra tinkama darbui užsienyje?

 • Esate fiziškai stiprus
 • Motyvuotas
 • Pasiruošęs dirbti ir gyventi su žmonėmis iš skirtingų pasaulio šalių
 • Norėtumėte uždirbti bent 1750 eurų per mėnesį

Puiku! Qbis gali jums pasiūlyti darbą užsienyje

Gaukite darbo pasiūlymą

Gaukite daugiau informacijos apie darbą užsienyje

Gaukite būtent jums skirtą informaciją iš Qbis