fbpx
495 peržiūrų

COVID-19 [tiesioginiai atnaujinimai]

495 peržiūrų
COVID-19 [tiesioginiai atnaujinimai]

Dėl esamos COVID-19 pandemijos, dalinsimės naujausia informacija apie padėtį Olandijoje. Visi pakeitimai gretai vykdomi. Naudojame visus turimus išteklius ir infrastruktūrą, kad padėtume šioje situacijoje. Norėdami informuoti jus apie esamus pokyčius ir statistiką, šiame puslapyje reguliariai skelbsime naujienas apie COVID-19.

Jei šiuo metu esate Olandijoje ir turite klausimų apie darbinę situaciją arba klausimų dėl būsto, nedvejodami su mumis susisiekite.

Svarbu žinoti!

Ar galite vykti į Olandiją?

Karantino metu keliauti iš Lietuvos į Nyderlandus nėra galimybės. Šiuo metu Nyderlandai patenką į sąrašą valstybių, į kurias keliauti draudžiama. Daugiau informacijos: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/keliauti-nerekomenduojama-i-18-saliu-draudziama

Ar galite iš Olandijos vykti į gimtąją šalį?

Grįžti į Lietuvą yra galimybė, tačiau viskas vyksta daug lėčiau dėl esančio karantino ir kai kurių uždarytų valstybių sienų. Daugiau informacijos: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/visoje-lietuvos-respublikos-teritorijoje-skelbiamas-karantinas

Ar yra laisvų darbo vietų?

Taip! Vis dar turime laisvų darbo vietų užsienyje. Jei norite išvykti dirbti į užsienį, galime padėti rasti darbą su apgyvendinimu. Dėl COVID-19, Olandijoje darbuotojų paklausa auga.

Ar būsiu apdraustas kai dirbsiu Olandijoje?

Taip! Visi mūsų klientai suteikia sveikatos draudimą po sutarties pasirašymo.

Naudingos nuorodos:

Naujausia informacija Olandijoje:

Kovo 31 d. Olandijos vyriausybė paskelbė:

Šiandien Nyderlandų valdžia nusprendė, kad visos priemonės dėl Koronos viruso bus pratęsiamos iki Balandžio 28 d. Savaitę iki balandžio 28 d. valdžia įvertins, kokių priemonių imtis po to.

Kovo 23 d. Olandijos vyriausybė paskelbė:

 • Kiek įmanoma daugiau laiko būkite namuose. Jei negalite dirbti iš namų, tuomet pasistenkite vykti tik į darbą, nusipirkti maisto prekių ar pasirūpinti kitais. Galite išeiti pakvėpuoti grynu oru, tačiau nevaikščiokite grupelėmis. Liakykitės tinkamo atstumo tarp žmonių (mažiausiai 1,5 metro) ir venkite bet kokios socialinės veiklos ir žmonių grupių. Namuose: ribokite lankytojų skaičių iki 3 bei laikykitės atstumo vienas nuo kito (1,5 m).
 • Kaip ir anksčiau, jei kosite ar peršalote: likite namuose. Jei kas nors jūsų gyvenamojoje vietoje karščiuoja, visi gyventojai turėtų likti namuose. Tai negalioja svarbiausiems darbuotojams svarbiuose sektoriuose ir kritiniuose procesuose, nebent jie patys suserga.
 • Visi susibūrimai draudžiami iki birželio 1 d. Draudžiami ir mažiau nei 100 žmonių susibūrimai. Tai yra galiojančio draudimo (kuris galiojo iki balandžio 6 d.) sugriežtinimas. Išimtis taikoma laidotuvėms ir vestuvėms. Daugiau informacijos apie tai bus netrukus.
 • Viešasis transportas ir parduotuvės privalo imtis priemonių, siekiant užtikrinti, kad žmonės laikytųsi atstumo. Tuo pačiu, parduotuvėje ribojant įleidžiamų žmonių skaičių.
 • Tokios įstaigos kaip kirpyklos ir grožio salonai, turi būti uždarytos iki balandžio 6 d. Kiti specialistai, pavyzdžiui, kineziterapeutai, jei tik įmanoma, yra raginami dirbti vaizdo skambučiais.
 • Kazino dabar taikomi tie patys apribojimai, kaip ir įstaigoms, teikiančioms maistą ir gėrimus, ir jie bus uždaryti nuo 2020 m. kovo 24 d.
 • Tokios įstaigos kaip atostogų parkai, turi nustatyti priemones, kad žmonės laikytųsi 1,5 metro atstumo vienas nuo kito. To nepadarius, vietos valdžia gali liepti šias vietas uždaryti.
 • Zonose, tokiose kaip parkai, paplūdimiai ar apylinkės, merai gali uždrausti būriuotis. Valdžia imsis veiksmų prieš 3 ar daugiau žmonių grupes, kurios nesilaiko 1,5 metro atstumo vienas nuo kito. Tai negalioja vaikams bei šeimoms.
 • Draudimas būriuotis netaikomas viešosioms parduotuvėms, nes kai kuriose šalies dalyse jos vaidina lemiamą vaidmenį tiekiant maistą. Savivaldybės ir rinkos priežiūros specialistai nagrinės būdus, kaip tarp žmonių išlaikyti tinkamą atstumą.
 • Vyriausybė taip pat nori, kad būtų galima veiksmingiau įgyvendinti esamas priemones. Merai turės galimybę priimti nepaprastosios padėties įstatymą, kad lengviau ir greičiau inicijuotų svarbius veiksmus. Merai taip pat gali nurodyti uždaryti tam tikras vietas, įskaitant parkus, paplūdimius ir kempingus. O žmonėms, pažeidžiantiems taisykles, gali būti skiriamos baudos.

Kovo 15 d. Olandijos vyriausybė paskelbė:

 • Mokyklos ir vaikų darželiai uždaromi nuo pirmadienio, kovo 16 d. iki pirmadienio, balandžio 6 d. Tai galioja pradinėms, vidurinėms ir profesinėms mokykloms.
 • Sveikatos priežiūros, policijos, viešojo transporto ir ugniagesių komandoje dirbančių tėvų vaikams suteikiama priežiūra mokykloje ir darželyje, kad jų tėvai galėtų tęsti darbą. Ši priežiūra yra nemokama. Norėdami pamatyti svarbiausių profesijų sąrašą, spustelėkite čia.
 • Mokytojai, namuose esantiems vaikams organizuos mokymą nuotoliniu būdu, pirmenybė teikiama vidurinio ir profesinio ugdymo mokiniams.
 • Visos maisto ir gėrimų pardavimo vietos bus uždarytos nuo sekmadienio, kovo 15 d., 18:00 val. iki pirmadienio, balandžio 6 d.

Kovo 15 d. Olandijos vyriausybė paskelbė:

 • Nuo 2020 m. kovo 12 d., ketvirtadienio, Olandijoje pradedamos taikyti naujos priemonės koronaviruso plitimui sustabdyti. Ministras pirmininkas Markas Rutte ir medicinos priežiūros ministras Bruno Bruins spaudos konferencijoje paskelbė apie priemones. Priemonės yra pagrįstos Nacionalinio visuomenės sveikatos ir aplinkos instituto (RIVM) patarimais.
 • Visiems Olandijoje: jei peršalote, kosėjate, skauda gerklę ar karščiuojate – likite namie. Venkite kontakto su kitais (socialinis atsiribojimas). Kreipkitės į gydytoją tik tada, kai simptomai tapo stipresni.
 • Visoje Olandijoje turi būti atšaukti daugiau nei 100 žmonių susibūrimai. Tai galioja viešoms vietoms, tokioms kaip muziejai, koncertų vietos, teatrai, sporto klubai, atšaukiamos ir sporto varžybos bei kiti renginiai.
 • Visoje Olandijoje žmonės yra skatinami dirbti iš namų arba, jei įmanoma, paskirstyti savo darbo laiką.
  Pažeidžiamiems žmonėms (pagyvenusiems bei tiems, kurių imuninė sistema susilpnėjusi): venkite didelių susibūrimų ir viešojo transporto. Žmonės raginami riboti apsilankymus pas tokius asmenis.
 • Sveikatos priežiūros darbuotojams ir kitų svarbių sričių darbuotojams: iš jūsų reikalaujama daug. Turėtumėte likti namuose tik tada, jei karščiuojate ar jaučiate panašius simptomus. Jei reikia, pasitarkite su darbdaviu. Prašome nevykti į užsienį.
 • Universitetų ir aukštojo profesinio mokymo įstaigų (HBO) prašoma vietoje įprastų paskaitų rengti paskaitas nuotoliniu būdu.
 • Pradinės, vidurinės, profesinės mokyklos (MBO) ir vaikų priežiūros centrai veiks, kaip įprasta. Buvo tik keli užkrato atvejai, o taip pat, tai nėra itin tarptautinės aplinkos. Vaikai ir jaunimas nėra didelės rizikos grupės. Mokyklų uždarymas turėtų didelę įtaką visuomenei, jei ji reikšmingai neprisidėtų prie koronaviruso plitimo mažinimo. Vaikai, kuriems pasireiškia peršalimo simptomai, turėtų likti namuose.
18.03.2020

Ar mano kandidatūra tinkama darbui užsienyje?

 • Esate fiziškai stiprus
 • Motyvuotas
 • Pasiruošęs dirbti ir gyventi su žmonėmis iš skirtingų pasaulio šalių
 • Norėtumėte uždirbti bent 1750 eurų per mėnesį

Puiku! Qbis gali jums pasiūlyti darbą užsienyje

Gaukite darbo pasiūlymą

Gaukite daugiau informacijos apie darbą užsienyje

Gaukite būtent jums skirtą informaciją iš Qbis