fbpx

BSN numeris

Kas yra BSN numeris?

Norėdami legaliai dirbti Nyderlanduose, privalote užsiregistruoti Olandijos mokesčių inspekcijoje (Belastingdienst). Čia jums bus išduotas BSN numeris – unikalus asmeninis numeris, kitaip vadinamas Burgerservicenummer, kuris yra būtinas bendraujant su Olandijos institucijomis. Šis numeris pakeitė socialinio draudimo ir mokesčių mokėtojo – SoFi – numerį, tačiau susideda iš tų pačių skaičių. BSN numeris suteikiamas Olandijos piliečiams nuo pat gimimo ir yra nurodytas jų pasuose, vairuotojo pažymėjimuose ar ID kortelėse.

Šis numeris yra būtinas norint legaliai įsidarbinti šalyje, mokėti valstybei mokesčius bei juos susigrąžinti. Jis taip pat reikalingas kreipiantis į gydymo įstaigas, dėl sveikatos draudimo kompensavimo, atsidarant sąskaitą Olandijos banke ir tvarkant kitus reikalus. BSN numeris padeda valstybinėms institucijoms rinkti duomenis apie jus, juos tvarkyti bei keistis informacija tarpusavyje neįtraukiant jūsų ir išvengiant klaidų. Toks procesas yra paprastesnis ir patikimesnis. Lyginant su SoFi numeriu, BSN numeris jus geriau apsaugo nuo identiteto vagystės. Šis numeris suteikiamas vieną kartą visam gyvenimui, todėl saugokite jo originalą.

Peržiūrėkite visus darbo skelbimus Olandijoje

Kaip gauti BSN numerį?

Visiems per Qbis vykstantiems darbuotojams BSN numerį padės gauti Olandijos įdarbinimo agentūra, per kurią darbuotojas bus įdarbintas. Tik atvykus darbuotojui į Olandiją, jo asmens dokumentas bei gyvenamosios vietos adresas gimtojoje šalyje yra pristatomi šalies mokesčių inspekcijai, kuri išduoda BSN numerį. Nuo to momento jis gali pradėti dirbti legaliai.

Dėl įdarbinimo agentūrose nustatytos įdarbinimo tvarkos, vieniems darbuotojams BSN numeris suteikiamas tą pačią dieną, kitiems – tik po kelių savaičių. Jeigu darbuotojas pradeda dirbti anksčiau nei gauna BSN numerį, tą laikotarpį jis moka daugiau mokesčių, kuriuos gali atgauti kitais metais. Kaip bus jūsų atveju, pasiteiraukite agentūros vos atvykus.

Registruokitės darbui Olandijoje

Savarankiškai į Olandiją vykstantys darbuotojai dėl BSN numerio išdavimo turi kreiptis į artimiausią  mokesčių inspekcijos padalinį. Jums taip pat reikės pristatyti savo asmens dokumentą ir nurodyti gyvenamosios vietos adresą.

Daugiau informacijos apie tai, kas yra BSN numeris ir kaip jį gauti, bei apie Olandijos mokesčių inspekciją galite sužinoti šiame tinklalapyje: www.belastingdienst.nl.

BSN numeris BSN numeris

Registruokitės darbui Olandijoje

Po registracijos mūsų darbuotojai susisieks su jumis per 1 d. d.